AB 2021

„Aasta betoonehitis 2021“ nominendid:


1. Aaspere eritasandiline ristmik, Vanamõisa viadukt ja Sauste jalgtee tunnel, Tallinn-Narva maantee, Haljala vald, Lääne-Virumaa

  • Tellija: Transpordiamet
  • Peaprojekteerija: Selektor Projekt OÜ, Tarmo Jõe
  • Konstruktor: Järelpinge Inseneribüroo OÜ, Aivar-Oskar Saar;
  • Geoman Ltd., Kenneth Knox
  • Peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoon: Rudus AS, Rakvere Betoon OÜ
  • Betoontooted: Pärnu Graniit OÜ
  • Raketis: Peri AS

2. Ahtme aktiivravi- ja tervisekeskus, Ilmajaama 14 ja 12, Ahtme, Kohtla-Järve, Ida-Virumaa

  • Tellija: Ida-Viru Keskhaigla SA
  • Arhitekt: Neeme Vaarpuu, Kevin Villem (AB Vaarpuu ja Kõll)
  • Konstruktor: Innopolis Insenerid OÜ, Projekt O2 OÜ
  • Peatöövõtja: Astlanda Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: MPA Ehitus OÜ, Elkam Ehitus OÜ
  • Betoonelemendid: TMB Element OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Ramirent Baltic AS

3. Ajamaja, Rotermanni 6, Tallinn

  • Tellija: Rotermann City OÜ
  • Arhitekt: KOKO Arhitektid OÜ, Raivo Kotov, Ingrid Viskus
  • Konstruktor: Sirkel & Mall OÜ, Raul Aripmann, Johannes Pello
  • Peatöövõtja: Nordecon AS
  • Betoonitööd: Rakennus Grupp OÜ, Pump-mix OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Peri AS

4. Erivajadusega inimeste kodu, Merimetsa tee 3, Põhja-Tallinn, Tallinn

  • Tellija: Hoolekandeteenused AS
  • Arhitekt: Rene Sauemägi, DAS Arhitektid OÜ
  • Konstruktor: Infragate Eesti AS
  • Peatöövõtja: Paide MEK AS
  • Betoonelemendid: Betoneks AS

5. Kadaka Metsapark, korterelamud, Ehitajate tee 91/1 ja 91/2 ning Kadaka tee 141 ja 141a, Mustamäe, Tallinn

  • Tellija: Hepsor AS
  • Arhitekt: AB Pluss OÜ, Indrek Suigusaar, Kaspar Krass
  • Konstruktor: Pikoprojekt OÜ
  • Peatöövõtja: Mitt & Perlebach OÜ
  • Betoonitööd: ERI-Ehitustööd OÜ, Astor Invest OÜ
  • Betoonelemendid: E-Betoonelement OÜ, Narva-Bark AS, SIA Consolis Elements, SIA Consolis Latvia

6. Kindluse kool, Roheluse tee 4, Järveküla, Rae vald, Harjumaa

  • Tellija: Rae vallavalitsus
  • Arhitekt: Sweco Projekt AS, Ahti Kooskora, Sander Paling
  • Konstruktor: Sweco Projekt AS, Jana Pärn
  • Peatöövõtja: Nordecon AS
  • Betoonitööd: Reme Grupp OÜ, Nordecon Betoon OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS, Rudus AS
  • Betoonelemendid: Betoneks AS

7. Lahekalda korterelamud I etapp, Paekalda 22, 24 ja 24a, Lasnamäe, Tallinn

  • Tellija: Merko Ehitus Eesti AS
  • Arhitekt: Ilmar Klammer
  • Konstruktor: Estkonsult OÜ, Pikoprojekt OÜ
  • Peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoonitööd: Betoteam OÜ, Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoonelemendid: TMB Element OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Raketis: Peri AS

8. Mary Kay muusikastuudio, Alfagaten 1, Mölndal, Rootsi

  • Tellija: Mary Kay musikstudio
  • Arhitekt: Krook & Tjäder AB
  • Konstruktor: Strängbetong AB
  • Peatöövõtja: Strängbetong AB
  • Betoonelemendid: E-Betoonelement OÜ, Strängbetong AB

9. Männiku ja Liiva kergliiklustee tunnelid, Tallinn

  • Tellija: Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet
  • Arhitekt: Teedeprojekt OÜ
  • Konstruktor: Estkonsult OÜ
  • Peatöövõtja: KMG Insenerehituse AS
  • Betoonitööd: Rakennus Grupp OÜ, Betonbuilding OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS, HC Betoon AS
  • Raketis: Peri AS, Doka Eesti AS

10. Pärnu ühishoone, Tammsaare 61, Pärnu

  • Tellija: Riigi Kinnisvara AS
  • Arhitekt: Martin Aunin
  • Konstruktor: Novarc Group AS, Pikoprojekt OÜ
  • Peatöövõtja: Ehitustrust AS
  • Betoonitööd: DMG Ehitus OÜ, Nordecon Betoon OÜ, MPT Ehitus AS, Savi OÜ
  • Betoonelemendid: TMB Element OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS

11. Riia-Vaksali tn. tunnelid ja viadukt, Tartu

  • Tellija: Tartu Linnavalitsus
  • Arhitekt: PART OÜ
  • Konstruktor: Stricto Project OÜ, Järelpinge Inseneribüroo OÜ
  • Peatöövõtja: TREV-2 Grupp AS
  • Betoonitööd: Cityproject OÜ
  • Betoon: Rudus AS
  • Raketis: Ramirent Baltic AS, Peri AS

12. Siug sild, Gonsiori ja Majaka t. ühendav kergliiklustee, Lasnamäe, Tallinn

  • Tellija: Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet
  • Arhitekt: KINO Maastikuarhitektid OÜ
  • Konstruktor: Reaalprojekt OÜ, TREF Nord AS
  • Peatöövõtja: TREF Nord AS
  • Betoonitööd: TREF Nord AS
  • Betoon: Rudus AS, HC Betoon AS
  • Raketis: Doka Eesti OÜ

13. Tabasalu riigigümnaasium ja Tabasalu põhikool, Kooli 7/Nooruse 6, Harku vald, Harjumaa

  • Tellija: Riigi Kinnisvara AS, Harku vallavalitsus
  • Arhitektid: Andro Mänd (Hoov AB OÜ), Pelle-Sten Viiburg (Doomino Arhitektid OÜ)
  • Konstruktor: Arro & Agasild IB OÜ, Ehitusekspertiisibüroo OÜ
  • Peatöövõtja: Astlanda Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Reme Grupp OÜ, Betoteam OÜ, Azelta Projekt OÜ
  • Betoonelemendid: Framm AS
  • Betoon: Rudus AS, Betoonimeister AS

14. Tallinna ringtee Saustinõmme viadukt, Saku vald, Harjumaa

  • Tellija: Transpordiamet, Rail Baltic Estonia OÜ
  • Arhitekt: Estkonsult OÜ
  • Konstruktor: Estkonsult OÜ
  • Peatöövõtja: YIT Eesti AS
  • Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS, YIT Eesti AS
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Raketis: Peri AS

15. Tallinna sadama kruiisiterminal, Logi 4/2, Tallinn

  • Tellija: Tallinna Sadam AS
  • Arhitekt: Salto AB OÜ, Stuudio Tallinn OÜ
  • Konstruktor: Sweco Projekt AS
  • Peatöövõtja: YIT Eesti AS
  • Betoonitööd: Azelta Projekt OÜ
  • Betoon: Framm AS
  • Betoontooted: Narva-Bark AS, VMT Betoon AS, Muuga Betoonelement AS, Mammut Element OÜ
  • Raketis: Ramirent Baltic AS

16. Tondiraba pargi rulapark, Lasnamäe, Tallinn

  • Tellija: Tallinna Keskonna- ja Kommunaalamet
  • Arhitektid: Heiki Kalberg, Tanel Breede (mõlemad AB Artes Terrae OÜ), Hendrik Kurrikoff
  • Konstruktor: Skatepargid OÜ, Kannex OÜ
  • Peatöövõtja: Tallinna Teede AS
  • Betoonitööd: Skatepargid OÜ, Tallinna Teede AS
  • Betoon: Rudus AS, Betoonimeister AS, HC Betoon AS
  • Raketis: Skatepargid OÜ