Kandidaadid

Konkursi „Aasta Betoonehitis 2020” kandidaadid
ehitis – arhitektuur / konstruktor / ehitaja / betoonitööd / betooni tarnija / raketis
Construction – architecture / engineering / constructor / concrete work / concrete producer / formwork


1. Angerja tee 38 tootmis- ja laohoone, Angerja tee 38, Allika Tehnopark, Hüüru küla, Saue vald, Harjumaa

  • Tellija: Harju Elekter AS
  • Arhitekt: Andres Orav, Architec OÜ
  • Konstruktor: DMT Insenerid OÜ (Silver Rebane), KTR Projekt OÜ (Kristjan Kaares)
  • Ehituse peatöövõtja: Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS
  • Betoonitööd: HR Tecno OÜ, E-Betoonelement OÜ
  • Betoontooted: E-Betoonelement OÜ

2. Ankur Residents, Andrekse tee, Pirita, Tallinn

  • Tellija: eraisik
  • Arhitekt: Tarmo Õkva, AB T-arts stuudio OÜ
  • Konstruktor: Orange Cube Design OÜ, Konstantin Kublov
  • Betoonitööd: Rapid Project OÜ
  • Betoon, betoontooted: Framm AS
  • Raketis: Doka Eesti AS

3. Citybox Tallinn Hotel terrazzopõrandad, Porto Franco, Tallinn

  • Arhitekt: Priit Hamer
  • Ehituse peatöövõtja: Nordecon AS
  • Betoonitööd: The Surface Company OÜ
  • Betoon: Mapei S.r.a.

4. Emajõe büroohoone, Paju 2, Tartu

  • Tellija: Kvintett Kinnisvara OÜ
  • Arhitekt: Allianss Arhitektid OÜ
  • Konstruktor: E-Inseneribüroo OÜ, Järelpinge Inseneribüroo OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS, Ehitustrust AS
  • Betoonitööd: Claro OÜ, Savekate OÜ
  • Betoon: Rudus AS, Betoonimeister AS
  • Betoontooted: Mammut Element OÜ
  • Raketis: Doka Eesti OÜ ja PERI AS

5. Eramu puhkeala, Lubja küla, Viimsi vald

  • Tellija: eraisik
  • Arhitekt: Hestecon Pro OÜ
  • Konstruktor: Hestecon Pro OÜ
  • Ehituse peatöövõtja, betoonitööd: Hestecon Pro OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS, Power Betoon OÜ
  • Raketis: Hestecon Pro OÜ
6. FSE 105, maanteetunneli ventilatsioonihoone, Stockholm, Rootsi

  • Tellija: Trafikverket
  • Konstruktor: DMT Insenerid OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Skanska Sverige AB
  • Betoonitööd: TMB Element OÜ, Prefabcon OÜ
  • Betoontooted: TMB Element OÜ

7. Haapsalu Põhikool, Lihula mnt 12, Haapsalu

  • Tellija: Haapsalu linnavalitsus
  • Arhitekt: Kolm Pluss Üks OÜ
  • Konstruktor: Arro & Agasild Inseneribüroo OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Nordlin Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: DMA Concrete OÜ
  • Betoontooted: Lasbet Tootmine AS

8. Heathmont büroohoone, Suur-Patarei 13, Tallinn

  • Tellija: Heathmont OÜ, SP 13 OÜ
  • Arhitekt: Martin Aunin, Annika Aasmaa, Margid Saar, Margit Remi
  • Konstruktor: Andrei Kervališvili, Nordecon Betoon OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Mapri Ehitus OÜ, Nordecon Betoon OÜ
  • Betoonitööd: Reme Grupp OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Doka Eesti OÜ

9. Laaneotsa maja, Pringi küla, Viimsi vald, Harjumaa

  • Tellija: eraisik
  • Arhitekt: Joel Kopli (KUU arhitektid)
  • Konstruktor: Mihkel Kannelmäe (Mapri Ehitus OÜ)
  • Ehituse peatöövõtja: Mapri Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Evocon Grupp OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Peri AS

10. Lasteaed-ujula, Raja 7, Pärnu

  • Tellija: Pärnu linnavalitsus
  • Arhitekt: KAOS Arhitektid OÜ, Projekt O2 OÜ
  • Konstruktor: Projekt O2 OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Nordlin Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Reme Grupp OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Peri AS

11. Naissaare sadama rekonstrueerimine, I etapp, Naissaar, Viimsi vald, Harjumaa

  • Tellija: Saarte Liinid AS
  • Arhitekt: Priit Põldre, Estkonsult OÜ
  • Konstruktor: Priit Põldre, Estkonsult OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: BauEst OÜ
  • Betoonitööd: BauEst OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Betoontooted: Raunopol AS, Framm AS
  • Raketis: Peri AS

12. Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimine, Peterburi mnt 2, Narva

  • Tellija: Narva Muuseum
  • Arhitekt: Kalle Vellevoog, Tiiu Truus
  • Konstruktor: Estkonsult OÜ
  • Ehituse peatöövõtja, betoonitööd: Scandec Ehitus OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Raketis: Doka Eesti OÜ

13. Parkimismaja, Töökoja 4, Tallinn

  • Tellija: Pharma Plaza OÜ
  • Arhitekt: Rein Murula Arhitektuuribüroo OÜ
  • Konstruktor: Järelpinge Inseneribüroo OÜ, Ehitusekspertiisibüroo OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS
  • Betoonitööd: Savekate OÜ, Baltpile OÜ
  • Betoon: Rudus AS, HC Betoon AS, Betoonimeister AS
  • Raketis: Peri AS

14. Rakvere Vallimäe Vabaõhukeskus, Vallimäe tee 3, Rakvere

  • Tellija: Rakvere linn
  • Arhitekt: Erik Mehdi, Erkki Ristoja (ACTO Consult OÜ)
  • Konstruktor: Aare Asber (ACTO Consult OÜ)
  • Ehituse peatöövõtja: YIT Eesti AS
  • Betoonitööd: Betmix OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Raketis: Peri AS

15. Sillamäe rannapromenaad, Sillamäe

  • Tellija: Sillamäe linnavalitsus
  • Arhitekt: Kivisilla OÜ, AB Foon OÜ
  • Konstruktor: Estkonsult OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Nordecon AS, Kaurits OÜ
  • Betoonitööd: AVM Building OÜ, Praim Ehitus OÜ, Akvamarin OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Betoontooted: Rakvere Betoon OÜ. Kiili Betoon OÜ
  • Raketis: Peri AS, Doka Eesti OÜ

16. Sillamäe ühishoone, I. Pavlovi 4, Sillamäe

  • Tellija: Riigi Kinnisvara AS
  • Arhitekt: KUU arhitektid (Juhan Rohtla, Koit Ojaliiv, Joel Kopli, Kristjan Reidi, Liis Juuse)
  • Konstruktor: Egon Kivi (EKIB OÜ), Jaanus Randlaht (EST Inseneribüroo OÜ)
  • Ehituse peatöövõtja: Dreibau OÜ
  • Betoonitööd: Betoteam OÜ
  • Betoontooted: TMB Element OÜ, matriitsid Reckli
17. Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone, P. Kerese 14, Narva

  • Tellija: Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikool
  • Arhitekt: 3+1 arhitektid OÜ
  • Konstruktor: Arro & Agasild Inseneribüroo OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Nordecon AS
  • Betoonitööd: Eri-Ehitustööd OÜ, Savekate OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS, Betoonimeister AS
  • Betoontooted: Narva-Bark AS, E-Betoonelement OÜ
  • Raketis: Ramirent Baltic AS, Peri AS
18. Stockholm New büroohoone, Stockholm , Rootsi

  • Tellija: Skanska Fastigheter Stockholm AB
  • Arhitekt: Scheiwiller Svensson Arkitektkontor AB
  • Konstruktor: A/S UPB, DMT Insenerid OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Skanska Sverige AB
  • Betoonitööd: A/S UPB
  • Betoontooted: TMB Element OÜ
19. Sütiste tervisekeskus, J. Sütiste tee 17/1, Tallinn

  • Tellija: Baltek Arendus OÜ
  • Arhitekt: Martin Aunin, Pia Tasa, Margid Saar
  • Konstruktor: Pikoprojekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Eventus Ehitus OÜ
  • Betoontooted, betoonitööd: E-Betoonelement OÜ

20. Tapa lähiharjutusala projekteerimine ja ehitamine, Tapa vald, Lääne-Virumaa

  • Tellija: Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus
  • Arhitekt: Roadplan OÜ, Artes Terrae OÜ, Eesti Veeprojekt OÜ, TREV-2 Grupp AS
  • Konstruktor: Tilts Eesti filiaal OÜ
  • Ehituse peatöövõtja, betoonitööd: TREV-2 Grupp AS
  • Betoon: Betoonimeister AS

21. Tartu Ülikooli Delta õppehoone, Narva mnt 18/20, Tartu

  • Tellija: Tartu Ülikool
  • Arhitekt: Arhitekt 11 OÜ
  • Konstruktor: Arro & Agasild Inseneribüroo OÜ, Innopolis OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS, Ehitustrust AS
  • Betoonitööd: Claro OÜ, Savekate OÜ, YIT Eesti AS
  • Betoon: Rudus AS, Betoonimeister AS
  • Betoontooted: TMB Element OÜ
  • Raketis:  Doka Eesti OÜ

22. Toom-Kuninga 15 korterelamu, Toom-Kuninga 15, Tallinn

  • Tellija: Metro Capital OÜ
  • Arhitekt: Kadarik Tüür Arhitektid OÜ
  • Konstruktor: Estkonsult OÜ, Skeleton OÜ, Toorprojekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Kiikri Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Betoontooted: E-Betoonelement OÜ, Consolis Latvia SIA, Betonika UAB, Swetrak OÜ, Lasbet Tootmine AS, Narva-Bark AS, Scaleter OÜ
  • Raketis: Peri AS

23. TORN, korterelamu, Seebi 1, Kristiine, Tallinn

  • Tellija: Endover Seebi OÜ
  • Arhitekt: Ars Projekt OÜ
  • Konstruktor: Pikoprojekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Metropoli Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Konest OÜ, Betoteam OÜ, FCC OÜ
  • Betoon: Rudus AS
  • Betoontooted: Mammut Element OÜ, Framm AS, Liisbet Invest OÜ
  • Raketis: Peri AS

24. Tööstuse 16 tootmishoone olmekorpus, Tööstuse 16, Keila

  • Tellija: AleviKinnisvara OÜ
  • Arhitekt: Kadri Soe
  • Konstruktor: Roman Zinovjev
  • Ehituse peatöövõtja, betoonitööd: AleviKinnisvara OÜ
  • Betoontooted: Võru Betoon OÜ, Framm AS

25. Uus-Veerenni korterelamud, I etapp, Veerenni 36, Pille 7 ja Tiiu 3, Tallinn

  • Tellija: Merko Ehitus Eesti AS
  • Arhitekt: Johann-Aksel Tarbe, Tarbe Arhitektid OÜ
  • Konstruktor: E-Inseneribüroo OÜ (Aivar Lukk, Olavi Sooväli, Jaanus Viljamaa)
  • Ehituse peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Betoontooted: Lasbet Tootmine AS
  • Raketis: Peri AS
26. Viktor Palmi nimeline büroohoone koos parkimismajaga, Lõõtsa 1A/Suur-Sõjamäe 12A, Ülemiste City, Tallinn

  • Tellija: Technopolis Ülemiste AS
  • Arhitekt: Raivo Kotov, Martin Tago, Karina Niinepuu, KOKO Arhitektid OÜ
  • Konstruktor: Inseneribüroo Pike OÜ (Andres Hirve), Nordecon Betoon OÜ (Andrei Kervališvili)
  • Ehituse peatöövõtja: OMA Ehitaja AS, Nordecon Betoon OÜ
  • Betoonitööd: Reme Grupp OÜ, Nordecon Betoon OÜ
  • Betoon: Rudus AS, HC Betoon AS
  • Raketis: Peri AS

27. WOW elamuskeskus, Merikotka 1, Kuressaare

  • Tellija: Tulik Invest OÜ
  • Arhitekt: KAOS Arhitektid OÜ
  • Konstruktor: Pikoprojekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Korberi OÜ
  • Betoonitööd: BauEst OÜ
  • Betoon: Level AS
  • Betoontooted: Betoneks AS
  • Raketis: Ramirent Baltic AS

28. Äri- ja meditsiinihoone, Töökoja 1, Tallinn

  • Tellija: Pharma Plaza OÜ
  • Arhitekt: Rein Murula AB OÜ
  • Konstruktor: Ehitusekspertiisibüroo OÜ (Siim Randmäe)
  • Ehituse peatöövõtja: Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS
  • Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS, Mikroprojekt OÜ, Baltpile OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS, HC Betoon AS
  • Betoontooted: TMB Element OÜ
  • Raketis: Peri AS
29. Ümera 28b korterelamu, Ümera 28b, Lasnamäe, Tallinn

  • Tellija: Vallikraavi Kinnisvara AS
  • Arhitekt: Ene Uustal (EMP A&I OÜ)
  • Konstruktor: Kuldar Sillaste (EMP A&I OÜ)
  • Ehituse peatöövõtja: Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS
  • Betoonitööd: Arsam Ehitus OÜ, Mikroprojekt OÜ
  • Betoontooted: Muuga Betoonelement AS