AB 2019

Konkursi „Aasta Betoonehitis 2019” nominendid
ehitis – arhitektuur / konstruktor / ehitaja / betoonitööd / betooni tarnija / raketis
Construction – architecture / engineering / constructor / concrete work / concrete producer / formwork


1. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleks, Tatari 13, Tallinn:

  • Tellija: Eesti Muusika-  ja Teatriakadeemia
  • Arhitekt: Toivo Tammik, AB Ansambel OÜ
  • Konstruktor: Paavo Pikand, Civen OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Nordlin Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Reme Grupp OÜ
  • Betoontooted: Framm AS, Parela E&R OÜ
  • Betoon: Rudus AS
  • Raketis: Peri AS.

2. Eramu Vikerkaare 15, Tartu:

  • Tellija: eraisik
  • Arhitekt: Lauri Nõmme, Design Police Department OÜ
  • Konstruktor: Vallo Goroško, Bueno OÜ
  • Ehituse peatöövõtja ja betoonitööde teostaja: R.E.R. Ehitus OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS, Betoonimeister Tartu AS
  • Raketis: Peri AS.

3. Hammerjack ärimaja, Vae 4, Laagri, Harjumaa :

  • Tellija: Kinnisvara Sellid OÜ
  • Arhitekt: Innopolis Insenerid OÜ
  • Konstruktor: Innopolis Insenerid OÜ, CES AS
  • Ehituse peatöövõtja ja betoonitööde teostaja: Parmeron AS
  • Betoontooted: E-Betoonelement AS.

4. Kultuurikatla Gaasitorni rekonstrueerimine, Põhja pst 27a, Tallinn:

  • Tellija: SA Tallinna Kultuurikatel
  • Arhitekt: Urmas Lilleorg
  • Konstruktor: Georg Kodi, Toorprojekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Tresden OÜ
  • Betoonitööd: Evocon Grupp OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Peri AS.

5. Kultuurikeskus ja administratiivhoone Kaja, Vilde tee 118, Tallinn:

  • Tellija: Tallinna Linnavaraamet
  • Arhitekt: Jürgen Lepper, Anto Savi, Margus Soonets, BOA OÜ
  • Konstruktor: Infragate Eesti AS, Inseneribüroo Printsiip OÜ, JL Projekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Nordlin Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Reme Grupp OÜ
  • Betoontooted: Betoneks AS
  • Betoon: Rudus AS
  • Raketis: Doka Eesti OÜ.

6. Maakri 19-21 ärikvartal, Maakri 19-21, Tallinn:

  • Tellija: Maakri Kvartal OÜ
  • Arhitekt: ARS Projekt OÜ
  • Konstruktor: Neoprojekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS, Arsam OÜ, Booden Grupp OÜ, PR Betoon OÜ
  • Betoontooted: Liisbet Invest OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS, Rudus AS
  • Raketis: Peri AS.

7. Mustamäe koostootmisjaam, Vinkli 6, Tallinn:

  • Tellija: Utilitas Tallinn OÜ
  • Arhitekt: Sweco Projekt AS
  • Konstruktor: Sweco Projekt AS
  • Ehituse peatöövõtja: Maru Ehitus AS
  • Betoonitööd: Maru Betoonitööd OÜ
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Raketis: Doka Eesti OÜ, Ramirent Baltic AS 

8. Ovaal büroohoone, Veerenni 38, Tallinn:

  • Tellija: Fund Ehitus OÜ
  • Arhitekt: Sander Aas, Illimar Truverk, Karl Kiisel, Sander Paljak
  • Konstruktor: Pikoprojekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Fund Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Nordecon Betoon AS, Maru Betoonitööd OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS, Rudus AS , Betoonimeister AS
  • Raketis: Peri AS.

Reidi tee sadeveepumpla, Tallinn:

  • Tellija: Tallinna kommunaal- ja keskkonnaamet
  • Peaprojekteerija: K-Projekt AS (Malle Ütt, Marina Sagdejeva)
  • Konstruktor: EstKonsult OÜ (Heiki Meos, Martin Pihl, Mihkel Mägi)
  • Ehituse peatöövõtja: KMG Inseneriehituse AS ja Verston Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Rakennus Grupp OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Peri AS.

10. Sisekaitseakadeemia peahoone, Kase 61, Tallinn:

  • Tellija: Sisekaitseakadeemia
  • Arhitekt: Eero Endjärv, Illimar Truverk, Janar Toomesso, Katrin Vannas, Hannelore Kääramees
  • Konstruktor: Marek Siim, Karl Salmistu, Tõnis Raatma (DMT Insenerid OÜ), Anton Kovadlo (Engineer Project OÜ)
  • Ehituse peatöövõtja: Nordecon AS
  • Betoonitööd: Eri-Ehitustööd OÜ
  • Betoontooted: Framm AS
  • Betoon: Betoonimeister AS, Framm AS.

11. Sära tee büroo- ja laohoone, Sära tee 11, Peetri, Harjumaa:

  • Tellija: Kruuson Kaubandus OÜ
  • Arhitekt: Raivo Tabri Arhitektuuribüroo OÜ
  • Konstruktor: FIE Igor Kolje, E-Betoonelement AS
  • Ehituse peatöövõtja: Taimar Teenused OÜ
  • Betoonitööd: E-Betoonelement AS
  • Betoontooted: E-Betoonelement AS
  • Betoon: Rudus AS.

12. Tallinki Tulemaja büroohoone, Sadama 9, Tallinn:

  • Tellija: Hansa Hotell OÜ
  • Arhitekt: Meelis Press, M.Pressi Arhitektuuribüroo AS
  • Konstruktor: Civen OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoon: Betoonimeister AS
  • Raketis: Peri AS.

13. Töökoja 3 büroohoone, Töökoja 3, Tallinn :

  • Tellija: Telegrupp OÜ
  • Arhitekt: Sirkel & Mall OÜ
  • Konstruktor: CES AS
  • Ehituse peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
  • Betoonitööd: E-Betoonelement AS, Eri-Ehitustööd OÜ
  • Betoontooted: E-Betoonelement AS, Swetrak AS
  • Betoon: Betoonimeister AS, Rudus AS.

14. Vahtra suurfarm, Viisireiu küla, Saarde vald, Pärnumaa:

  • Tellija: Weiss OÜ
  • Arhitekt: Pekko Projekt OÜ
  • Konstruktor: Pekko Projekt OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Mapri Ehitus OÜ
  • Betoonitööd: Mapri Ehitus OÜ, Reme Grupp OÜ, Rivest OÜ
  • Betoontooted: TMB Element OÜ, Narva Bark OÜ
  • Betoon: HC Betoon AS
  • Raketis: Doka Eesti OÜ.

15. Vana-Kalamaja 6-8 korterelamud, Vana-Kalamaja 6-8, Tallinn:

  • Tellija: Larsen Kinnisvara OÜ
  • Arhitekt: Apex Arhitektuuribüroo OÜ
  • Konstruktor: Inseneribüroo PIKE OÜ
  • Ehituse peatöövõtja: Parmeron AS
  • Betoonitööd: Bildex OÜ
  • Betoontooted: E-Betoonelement AS
  • Betoon: Rudus AS.