Nominendid

Konkursi „Aasta Betoonehitis 2018” nominendid
ehitis – arhitektuur / konstruktor / ehitaja / betoonitööd / betooni tarnija / raketis
Construction – architecture / engineering / constructor / concrete work / concrete producer / formwork


1. Eedeni Keskuse parkimismaja – Ihaste tee 3, Tartu

– Tellija: Eedeni Keskus AS
– 
Arhitekt: Arhitektuuribüroo Sport OÜ (Tiit Sild, Tõnu Laanemäe, Martin McLean)
– 
Konstruktor: Järelpinge Inseneribüroo OÜ
– 
Peatöövõtja: konsortsium Savekate OÜ ja Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS
– 
Betoonitööd: Savekate OÜ
– 
Betoon: Rudus AS
– 
Raketis: Peri AS


2. Eesti Kunstiakadeemia hoone  Põhja pst 7, Tallinn

– Tellija: Eesti Kunstiakadeemia
– 
Arhitekt: Kuu OÜ (Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla ja filosoof Eik Hermann)
– 
Konstruktor: Inseneribüroo Printsiip OÜ (Tõnu Peipman, Piret Lindma, Andres Sokk, Tom Arula)
– 
Peatöövõtja: Astlanda Ehitus OÜ
– 
Betoonitööd: Maru Betoonitööd OÜ
– 
Betoontooted: Framm AS, Paneelivabrik OÜ
– 
Betoon: Betoonimeister AS
– 
Raketis: Ramirent Baltic AS, Peri AS


3. Elering AS peahoone – Kadaka tee 42, Tallinn

– Tellija: Elering AS
– 
Arhitekt: Karli Luik (molumba oü)
– 
Konstruktor: Novarc Group AS
– 
Peatöövõtja: Oma Ehitaja OÜ
– 
Betoonitööd: Oma Ehitaja OÜ
– 
Betoontooted: Framm AS
– Betoon: Rudus AS
– Raketis: Ramirent Baltic AS


4. Estanc AS tootmishoone – Põrguvälja tee 5a, Pildiküla, Rae vald, Harjumaa

– Tellija: Estanc AS
– 
Arhitekt: Kristiina Hussar (Kuvaja OÜ)
– 
Konstruktor: E-Betoonelement AS, CES AS
– 
Peatöövõtja ja betoonitööd: E-Betoonelement AS
– 
Betoontooted: E-Betoonelement AS


5. Finest ärimaja – Pärnu mnt 22, Tallinn

– Tellija: Pärnu mnt. 22 OÜ
– Arhitekt: Martin Aunin (Martin Aunin, Annika Aasmaa, Marti Kahu, Margid Saar)
– Konstruktor: Civen OÜ
– Peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
– Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS
– Betoontooted: Lasbet Tootmine AS, Liisbet Invest OÜ
– Betoon: Rudus AS
– Raketis: Peri AS


6. Haabersti ristmik – Haabersti, Tallinn

– Tellija: Tallinna Kommunaalamet
– 
Konstruktor: Järelpinge Inseneribüroo OÜ (Aivar-Oskar Saar, Sven Naadel, Martin Meisalu, Priit Pärn)
– 
Peatöövõtja: Nordecon AS
– 
Betoonitööd: Rakennus Grupp OÜ, Raunopol AS, Järelpinge Inseneribüroo OÜ
– 
Betoon: HC Betoon AS
– 
Raketis: Peri AS, Ramirent Baltic AS


7. Laagri tervisekeskus  Tervise 2, Laagri, Saue vald, Harjumaa

– Tellija: Saue Vallavalitsus
– 
Arhitekt: PIN Arhitektid OÜ (Jaan Port, Neeme Tiimus, Katrin Kaevats, Markus Nimik, Erkki Annama)
– Konstruktor: Siim Randmäe (Ehitusekspertiisibüroo OÜ), Infragate AS
– 
Peatöövõtja: Silindia Ehitus OÜ
– 
Betoonitööd: Silindia Ehitus OÜ
– 
Betoontooted: Lasbet Tootmine AS


8. Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaal – Pirita tee 74, Tallinn

– Tellija: Riigi Kinnisvara AS
– 
Arhitekt: Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus. Lisaks: Martin Prommik, Kersti Nigols, Liis Voksepp, Annika Liivo, Marianna Zvereva, Lidia Zarudnaja, Kirke Kangro, Martin Pedanik, Margus Triibmann
– 
Konstruktor: EstKONSULT OÜ
– 
Peatöövõtja: Haart Ehitus OÜ + konsortsium
– Betoonitööd: PR Betoon OÜ
– 
Betoon: Rudus AS
– 
Raketis: Doka Eesti OÜ


9. Mustamäe Elamuste Keskus  Akadeemia tee 30, Mustamäe, Tallinn

– Tellija: Astlanda Arendus OÜ
– 
Arhitekt: Hannes Koppel (Asum Arhitektid OÜ)
– 
Ehitaja: Astlanda Ehitus OÜ
– 
Betoonitööd: Betoteam OÜ, Trex OÜ
– 
Betoontooted: TMB Element OÜ
– 
Betoon: Rudus AS, Betoonimeister AS
– 
Raketis: Peri AS, Ramirent Baltic AS


10. Paepargi elurajoon  Lasnamäe, Tallinn

– Tellija: Merko Ehitus Eesti AS
Arhitekt: Erkki Ristoja, Ra Luhse, Tormi Sooväli
– Konstruktor: Civen OÜ, Acto Consult OÜ, Kavand & Ehitus OÜ
– Peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
– Betoonitööd: Mikrovai OÜ, Arsam OÜ, Utis MV Ehitus OÜ
– Betoontooted: Betoneks AS, E-Betoonelement AS


11. Palamuse lasteaed “Nukitsamees” – Pähklimäe 1, Palamuse, Jõgeva vald, Jõgevamaa

– Tellija: Jõgeva Vallavalitsus
– 
Arhitekt: Kauss Arhitektuur OÜ (Urmo Mets, Allan Pilter). Graafika: Martin Rästa
K
onstruktor: Inseneriprojekt OÜ (Taavi Freirik)
– 
Peatöövõtja: KRC Ehitus OÜ
– 
Betoonitööd: Rebuco OÜ
– 
Betoontooted: TMB Element OÜ
– 
Raketis: Peri AS


12. Pöörise arhitektoon – Pöörise tänav, Mustamäe, Tallinn

– Tellija: TTP AS
Arhitekt: Raiko Reinson (Nord Projekt AS)
Konstruktor: Veiko Zovo (Nord Projekt AS)
Peatöövõtja: TTP AS
– 
Betoonitööd: PR Betoon OÜ
– 
Betoon: HC Betoon AS
– 
Raketis: Vineerimaailm OÜ, Peri AS, Doka Eesti OÜ


13. Roseni hotell-korterelamu-büroohoone  Roseni 9/11, Tallinn

– Tellija: Landeste AS
Arhitekt: Martin Aunin (Martin Aunin, Marti Kahu, Sven Luik, Margid Saar)
– 
Konstruktor: Novarc Group AS (Vallo Goroško)
– 
Peatöövõtja: Maru Ehitus AS
– 
Betoonitööd: Maru Betoonitööd OÜ
– 
Betoontooted: Marsalis OÜ
– 
Betoon: Betoonimeister AS
– 
Raketis: Ramirent Baltic AS


14. Staapli 4 korterelamu – Staapli 4, Noblessner, Tallinn

– Tellija: Merko Ehitus Eesti AS
– 
Arhitekt: Arhitektuuribüroo PLUSS OÜ (I. Suigusaar, I. Allmann, J. Jagomägi, R. Kontus, G. Kurusk, T. Tammesson, H. Vides)
– 
Konstruktor: Inseneribüroo PLUSS OÜ (A. Läänesaar, Ü. Vihul, P. Transtok, K. Kivisild, T. Friedenthal)
– 
Peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
– 
Betoonitööd: PR Betoon OÜ, Merko Ehitus Eesti AS
– 
Betoon: Betoonimeister AS
– 
Betoontooted: Lasbet Tootmine AS
– 
Raketis: Peri AS, Doka Eesti OÜ


15. Sõjakooli tänava korterelamud – (nr 12, 12A ja 12B), Kristiine, Tallinn

– Tellija: Pro Kapital AS
– 
Arhitekt: Allianss Arhitektid OÜ
– 
Konstruktor: Civen OÜ, E-Betoonelement AS
– 
Peatöövõtja: Nordecon AS
– 
Betoontooted: E-Betoonelement AS


16. T1 Mall of Tallinn – kaubandus- ja meelelahutuskeskus, Peterburi tee 2, Tallinn

– Tellija: Tallinna Moekombinaat AS
– 
Arhitekt: Archtrade s.r.l. (Antonio Lavieri), Novarc Group AS (Inge Sirkel-Suviste)
– 
Konstruktor: Civen OÜ, E-Betoonelement AS
– 
Peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti AS
– 
Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS, Kontek Int AS, Vensen AS, Marico Invest OÜ, FCC OÜ, Savekate OÜ, Järelpinge Inseneribüroo OÜ
Be
toon: Rudus AS, HC Betoon AS
– 
Betoontooted: E-Betoonelement AS
– 
Raketis: Peri AS, Doka Eesti OÜ


17. Tallinna kohtumaja –  Lubja 4, Tallinn

– Tellija: Riigi Kinnisvara AS
– 
Arhitekt: Arhitektuuribüroo Siim&Kreis OÜ (Andres Siim, Kristel Ausing), Novarc Group AS (Lauri Laisaar), Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ
– 
Konstruktor: Teet Dooner (Novarc Group AS), Jaanus Olop (E-Betoonelement AS), Triin Eerik, Tiit Bürkland, Siim Randmäe (Ehitusekspertiisibüroo OÜ)
– 
Peatöövõtja: konsortsium Astlanda Ehitus OÜ ja Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS
– 
Betoonitööd: Merko Ehitus Eesti AS, Arsam OÜ, Booden Grupp OÜ, Terasteenus ja Partnerid OÜ
Betoon: Betoonimeister AS
Betoontooted: E-Betoonelement AS
– 
Raketis: Peri AS, Doka Eesti OÜ


18. Tallinna Lennujaama parkimismaja – Tartu mnt 101, Tallinn

– Tellija: Tallinna Lennujaam AS
– 
Arhitekt: Ehitusluba OÜ (Urmas Luure)
– 
Konstruktor: Järelpinge Inseneribüroo OÜ (Martin Meisalu), Maru Betoonitööd OÜ (Kaido Pärl)
– 
Peatöövõtja: KMG Inseneriehituse AS, LNK Industries A/S
– 
Betoonitööd: Maru Betoonitööd OÜ
– 
Betoon: Betoonimeister AS, Rudus AS
– 
Betoontooted: Liisbet Invest OÜ
– 
Raketis: Ramirent Baltic AS


19. Tallinna Tehnikaülikooli amfiteater – Ehitajate tee 5, Mustamäe, Tallinn

– Tellija: Tallinna Tehnikaülikool
– 
Arhitekt: Renee Puusepp
– 
Konstruktor: Veiko Vill
– 
Peatöövõtja: Vanalinna Ehitus OÜ
– 
Betoonitööd: Ehitusfirma Fidele OÜ
– 
Betoon: HC Betoon AS
– 
Raketis: Ramirent Baltic AS


20. Tallinna vangla eluosakonnad  Linnaaru tee 5, Soodevahe küla, Rae vald, Harjumaa

– Tellija: Riigi Kinnisvara AS
– 
Arhitekt: Indrek Saarepera
– 
Konstruktor: Kavand & Ehitus OÜ (Leo Järvala)
– 
Peatöövõtja: Fund Ehitus OÜ
– 
Betoonitööd: Betoteam OÜ, AKR Ehitusgrupp OÜ
– 
Betoon: Rudus AS
– 
Betoontooted: TMB Element OÜ
– 
Raketis: Doka Eesti OÜ


21. Tallinna vangla betoonpõrandad  Linnaaru tee 5, Soodevahe küla, Rae vald,  Harjumaa

– Tellija: Riigi Kinnisvara AS
– 
Arhitekt: Indrek Saarepera
– 
Konstruktor: Kavand & Ehitus OÜ (Leo Järvala)
– 
Peatöövõtja: Fund Ehitus OÜ
– 
Betoonpõrandad: The Surface Company
– 
Betoon: Rudus AS


22. Tänavapuhastuse AS remonditöökoda ja ladu –  Järve 37, Kristiine, Tallinn

– Tellija: Tänavapuhastuse AS
– 
Arhitekt: Arhitektuuribüroo Studio Paralleel (Andres Lember, Jaak Huimerind)
– 
Konstruktor: E-Inseneribüroo OÜ
– 
Peatöövõtja: Mitt ja Perlebach OÜ
– 
Betoonitööd: Pendi Ehitus OÜ
– 
Betoontooted: E-Betoonelement AS


23. Zenith ärimaja – Narva mnt. 7b, Tallinn

– Tellija: NG Eesti AS
– 
Arhitekt: Martin Aunin (Martin Aunin, Marti Kahu, Kristi Kalamees, Martin Melioranski)
– 
Konstruktor: Civen OÜ (Paavo Pikand)
– 
Peatöövõtja: Nordlin Ehitus OÜ
– 
Betoonitööd: Reme Grupp OÜ
– 
Betoon: Rudus AS
– 
Raketis: Doka Eesti OÜ